Helen Schargo

(původním jménem Helena Scharnaglová, pochází z Kovářské, nyní tvoří v Ostrově na Karlovarsku). 

Slovo autorky:

Ve svém profesionálním životě se věnuji poradenství a financování bydlení. Tyto stránky  chci věnovat výlučně mé autorské tvorbě. Máte-li přesto dotaz z oblasti privátních financí, ráda Vám odpovím. 

Malování a kreslení se věnuji od dětsví.  K výraznějším výtvarným projektům jsem se uchýlila až po maturitě. Vytvořila jsem oltářní obraz pro Hornohradskou kapli, který byl slavnostně vysvěcen. Malovala jsem obraz velkých rozměrů se zimním motivem jako originální kulisu  módní přehlídky v Karlových Varech. Uspořádala jsem několik autorských výstav. Maluji tradičně na plátno,  ale také na dřevo, samet, šifon a hedvábí.  Vdechla jsem nový život nezajímavým kouskům nábytku a vytvořila originální malované peřiňáky, výplně dveří, závěsy, polštáře, lampy, paravány, obklady v koupelnách i malovanou kuchyňskou linku.

Rovněž mne uchvátilo malovaní střeleckých terčů na dřevo. Dřevo na malbu si připravuji podle starých receptur. Malba na tento podklad je sice časově náročnější, ale výsledek stojí za to. Ukázky naleznete v sekci fotogalerie, kde uvidíte jak díla již prodaná, tak i  novější k prodeji určená.

V poslední době mne uchvátila textilní tvorba spojená s malbou. Momentálně pracuji na vytváření textilních koní a koček. Mou vizí je, aby figura koně byla uměleckým dílem, která si uchová přívětivost textílie. Nechci vytvářet studenou sochou, ale  dílo s duší,  na které se rádi dívate, které si pohladíte.

Vaše Helen.

 

Výstavy:

Pravidelně vystavuji v Ostrově a v dalších městech na Karlovarsku.

V roce 2008 jsem vystavovala v německém Rittersgrunu a v muzeu v Sokolově.

V roce 2009 proběhla výstava v Ostrově. Od dubna 2009 jsou instalovány  mé obrazy s čertovskými motivy  v Úštěku (muzeum v Pikartské věži).

V roce 2010 výstava obrazů v Karlových Varech a společná výstava v klášterním areálu Ostrov.

V roce 2011 - březen - Ostrovské malířky - galerie Kadaň

                    - září - výstava obrazů v přírode - Lesopark a skanzen Chomutov.

                    - listopad - společná " Zapeklitá výstava " - galerie Lieslera Kadaň.

V roce 2012 - květen - říjen - Horní hrad výstava střeleckých terčů. V kapli Horního hradu umístěn oltářní obraz " Příběh hornohradský."

V roce 2013 - únor - společná výstava v galerii Kryt v Klášterci nad Ohří

V roce 2014 - duben - Rok koně. Samostatná výstava Oranžerie Václava Havla, Ostrov.

                    -  květen -  Výstava tvorby.  Bioslavnosti Karlovy Vary.

V roce 2015 - květen  výstava Dobré Světlo.

 

 

Fotogalerie: O nás